تبلیغات
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع) - اخباری از احتمال بازگشت شاه کلید
 
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
بخشودگی اهل گنه در صف محشر**** وابسته به یک گردش چشمان حسین
اخباری از احتمال بازگشت شاه کلید
فرزند رفسنجانی، نان رفسنجانی رو خورده است
 
آماده‌باش دستگاه‌های امنیتی برای بازداشت مهدی هاشمی به‌محض ورود به کشور/ پرونده‌های مهم رمزگشایی می‌شوند؟

دستگاه‌های امنیتی کشور آماده بازداشت مهدی هاشمی به محض ورود او به کشور به‌دلیل اتهامات موجود در پرونده‌های مرتبط با او هستند.

یک مقام آگاه با اعلام این خبر به رجانیوز افزود: مهدی هاشمی از شهریور ماه سال 88 به‌دنبال حوادث مرتبط با جریان فتنه با پوشش سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد و ادامه تحصیل از کشور خارج شد و به‌رغم احضارهای قضایی برای رسیدگی به اتهاماتش حاضر به بازگشت نشد.

وی ادامه داد: در پی حضور نیافتن این متهم در موعد مقرر برای رسیدگی به اتهامات، قرار بازداشت وی آن‌چنان که پیش از این مقام‌های قضایی تصریح کرده‌اند، صادر شده و در بدو ورود او به کشور بازداشت خواهد شد.

دو سال پیش (27 فروردین 89) نیره اخوان بیطرف عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری جلسه‌ی اعضای این کمیسیون با رئیس قوه قضائیه و طرح موضوع مهدی هاشمی، خبر داد که در این چلسه تأکید شده است که در صورت ورود مهدی هاشمی به كشور وی دستگیر خواهد شد.

چند روز پس از این جلسه نمایندگان با رئیس قوه قضائیه نیز وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت تصریح کرد که وزارت اطلاعات حكم جلب مهدی هاشمی را در اختیار دارد.

اما موضوع اتهام‌های مهدی هاشمی آن‌چنانکه سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری 2 آذر سال 89 تأکید کرد، "مالی" و "امنیتی" است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در این جلسه درباره‌ی صحت دریافت نامه‌ای از مهدی هاشمی گفت: نامه‌ای به دست من رسیده است، ولی یك نامه‌ی تایپی و بدون امضا است و با نامه‌ای كه در بعضی از سایت‌ها منتشر شده است تفاوت‌هایی دارد.

وی افزود: در این نامه چند مطلب است، یكی این‌كه گفته شده احضاریه ابلاغ نشده است و من اتفاقا كپی برگه احضاریه را از دادستانی خواسته‌ام كه در آن مشخص است احضاریه به صورت رسمی ابلاغ شده و آن را در 12 اسفند 88 تحویل گرفته‌اند. این قضیه در 15 اسفند به وكیل‌شان هم اطلاع داده شده و وكیل ایشان در 18 اسفند مراجعه كرده است كه همه‌ی اینها نشان می‌دهد از احضاریه اطلاع داشته‌اند.

روزنامه ایران در 23 آذر سال 89 اسنادی از دستخط های مهدی هاشمی را منتشر کرد که بر مبنای این اسناد، او از ماه‌ها قبل از انتخابات در صدد برنامه ریزی برای القای شبهه و دروغ بزرگ "تقلب در انتخابات" بوده است.

اژه‌ای ادامه داد: اتهامات مهدی هاشمی از قبیل مالی، امنیتی و غیره وارد شده است كه به آن مثل هر متهم دیگری رسیدگی می‌شود، منتها احضاریه ابلاغ و تحویل داده شده و در ذیل احضاریه قید شده كه عدم حضور بدون عذرموجه، جلب را در پی دارد. این هم كه هركسی نامه‌ای به مسوولین قضایی بنویسد، یك امر طبیعی است ولی من نمی‌دانم این نامه از طرف خود ایشان است یا نه، چون امضایی ندارد ولی از طرف یكی از منسوبین ایشان به دست بنده رسیده است.

یک روز پس از این نشست خبری نیز معاون اول قوه قضاییه در خصوص پرونده مهدی هاشمی گفت: حكم جلب مهدی هاشمی صادر شده و وی دستگیر و روانه زندان خواهد شد، بنابراین پرونده ایشان مانند بقیه پرونده‌های دیگر، عادلانه رسیدگی خواهد شد. در دستگاه قضایی قضات عادل كم نیستند و توسط قاضی عادلی كه از طرف دستگاه قضایی تعیین شود، به پرونده مهدی هاشمی رسیدگی می‌شود.

پیش از این یک بار قرار بود که مهدی هاشمی در ایام نوروز سال 89 به صورت محرمانه به کیش سفر کند و از آنجا به تهران بیاید که با انتشار این خبر در رجانیوز، سفر وی لغو شد.

اعتراف‌های عنوان شده علیه مهدی هاشمی در دادگاه متهمان فتنه 88 مبنی بر نقش وی در ناآرامی‌ها، کمیته صیانت از آرا و اقدامات وی قبل از انتخابات، تنها بخشی از مواردی است که در مورد او مطرح است. خرداد ماه سال 89، دادسرای تهران با انتشار بیانیه‌ای از کشف اسناد مهم در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد خبر داد که تا آن زمان ریاست این دفتر با مهدی هاشمی بود.

دادسرای تهران عنوان کرده بود که اسناد و مدارك زیادی درباره برخی قراردادهای نفت و گاز، اسناد مالی غیر مرتبط با دانشگاه آزاد، اسناد محرمانه دولتی و نیز گزارش‌های مرتبط با یكی از متهمان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری را كشف و ضبط کرده است.

دادسرای تهران در بیانیه خود تأکید کرده بود: »پس از بررسی موضوع و تایید صحت گزارش‌های دریافتی یاد شده توسط ضابطین، دادستانی تهران چهارشنبه شب گذشته با صدور دستور قضایی مقرر كرد با حضور نماینده دادستان و رعایت موازین شرعی و قانونی برای یك نوبت از محل بازرسی و اسناد مذكور قبل از خروج كشف و مراتب صورتجلسه گردد.»

دستگاه قضایی مدارک کشف شده را شامل "اسناد زیادی درباره برخی قراردادهای نفت و گاز"، "اسناد مالی غیر مرتبط با دانشگاه آزاد"، "اسناد محرمانه دولتی "و نیز "گزارش‌های مرتبط با یكی از متهمان حوادث بعد از انتخابات " عنوان کرده است. این اسناد از جمله اسناده قردادهای نفت و گاز در حالی در ساختمان هیات امنای دانشگاه آزاد کشف شده است، که مهدی هاشمی پیش از حضور در این دفتر در وزارت نفت مسئولیت هایی را به عهده داشت که موضوع قرار داد با شرکت استات اویل و حواشی مرتبط با آن به یکی از چالشی ترین موضوعات مرتبط با حضور مهدی هاشمی در صنعت نفت تبدیل شد.

همچنین روزنامه ایران در 23 آذر سال 89 اسنادی از دستخط های مهدی هاشمی را منتشر کرد که بر مبنای این اسناد، او از ماه‌ها قبل از انتخابات در صدد برنامه ریزی برای القای شبهه و دروغ بزرگ "تقلب در انتخابات" بوده است.

در این سند، استراتژی القای شبهه در مورد سلامت انتخابات به سه بخش قبل از انتخابات، در هنگام انتخابات و بعد از انتخابات تقسیم شده بود. در بخش دیگری از این سند اشکالات عمده این‌گونه توضیح داده شده که 1- امکان رأی دادن چند باره 2- اشکال تیم شمارش3- پرداخت از شهرداری به مدیران مدرسه و مساجد 4- احمدی‌نژادخودش این تیم را درست کرده است و...

اما مهم‌ترین بخش این یادداشت، آنجا است که مهدی هاشمی تیم نظارت شورای نگهبان و وزارت کشور را یکی می‌داند و از این مسئله «عدم انتخابات سالم» را نتیجه می‌گیرد.

با این حال، پس از گذشت بیش از 30 ماه از خروج مهدی هاشمی از کشور و در حالی که رئیس دانشگاه آزاد یک ماه پیش حقوق و فوق العاده مأموریت او را که رقمی معادل ماهانه 14 میلیون تومان بود، لغو و واحد آکسفورد دانشگاه آزاد را تعلیق کرد، برخی اخبار حاکی از احتمال بازگشت مهدی هاشمی به کشور است که در صورت بروز چنین اتفاقی و رسیدگی عادلانه و بدون تبعیض به پرونده‌ی او به‌عنوان شاه کلید تعداد قابل توجهی از پرونده‌های مهم امنیتی و اقتصادی می‌توان به روشن شدن ابعاد مهمی از این ماجراها امیدوار بود.

آبان ماه سال 89 یک مقام امنیتی به رجانیوز خبر داد که پرونده‌های متعددی در رابطه با مهدی هاشمی وجود دارد كه این پرونده‌ها بنا به مصالح خاصی تاكنون برای قوه قضائیه ارسال نشده است.

وی در ادامه تأكید كرد: با بازگشت مهدی هاشمی، زمینه رسیدگی به این پرونده‌ها كه سال‌ها در انتظار تعیین تكلیف هستند، ایجاد خواهد شد و قطعاً پای افراد دیگری نیز به میان خواهد آمد.

این مقام امنیتی تأكید كرد كه دستگاه‌های امنیتی كشور نیز مانند خانواده مهدی هاشمی بی‌صبرانه در انتظار استقبال از او هستند تا زمینه پاسخگویی او به بسیاری از مسائل و رمزگشایی از پرونده‌ها ایجاد شود.

وی افزود: بدون تردید، حجم قابل توجه پرونده‌های مستند موجود در دستگاه‌های اطلاعاتی كه با ورود مهدی هاشمی عملیاتی خواهند شد، در كنار مطالبه به‌حق همه مردم برای برخورد با وی، مانع از اعمال نفوذ مجدد در پرونده او خواهد شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 25 شهریور 1396 07:26 ق.ظ
Hello would you mind letting me know which webhost you're
utilizing? I've loaded your blog in 3 completely different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
Can you suggest a good hosting provider at a honest
price? Thank you, I appreciate it!
پنجشنبه 22 تیر 1396 10:53 ب.ظ
This design is steller! You obviously know how to keep a reader
entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.
I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی