تبلیغات
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع) - یادی از 21 تیر 78 و حکایت مظلومیت انقلاب در سال‌های حاکمیت اصلاحات
 
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
بخشودگی اهل گنه در صف محشر**** وابسته به یک گردش چشمان حسین
 
اگر عكس مرا هم آتش زدند سكوت كنید/ تصاویر منتشر نشده دلجویی رهبر انقلاب از دانشجویان کوی دانشگاه+ فیلم
 

13 سال پس از فتنه ی كوی دانشگاه تهران، بازخوانی نقش تاریخی رهبر معظم انقلاب در مدیریت این مانع پیش روی انقلاب اسلامی خالی از لطف نیست.

 تیرماه 78 و تنها سه روز بعد از آغاز نا آرامی ها در تهران توسط ضدانقلاب، جمع كثیری از مردم و دانشجویان با حضور در بیت رهبر معظم انقلاب پای سخنان تاریخی معظم له نشستند؛ سخنانی كه مصداق "اشداء علی الكفار و رحماء بینهم" بود و ضمن انذار به دشمنان و كینه توزان نظام اسلامی، در بطن آن اوج مروت و اخلاق مداری رهبر یك جامعه دینی نمایان بود.
به همین مناسبت ضمن ارائه فیلم و متن كامل سخنان رهبر انقلاب در این روز، در نهایت پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت در 22 تیر ماه 78 را منتشر می كنیم:
 
به همین مناسبت رجانیوز ضمن ارائه فیلم و متن كامل سخنان رهبر انقلاب در این روز، در نهایت پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت در 22 تیر ماه 78 را منتشر می كند:

این حادثه قلب مرا جریحه دار كرد
برادران و خواهران عزیز؛ خیلى خوش آمدید. حرفهاى گفتنى زیاد است؛ اما مطلبى كه از نظر من مهمتر از همه است و ذهن مرا مشغول كرده، حمله به خوابگاه جوانان و دانشجویان است. این حادثه تلخ، قلب مرا جریحه‌دار كرد؛ حادثه غیرقابل قبولى در جمهورى اسلامى بود. حمله به منزل و مأوا و مسكنِ جمعى - بخصوص در شب یا در هنگام نماز جماعت - به هیچ وجه در نظام اسلامى قابل قبول نیست. جوانان این كشور - چه دانشجویان و چه غیر دانشجویان - فرزندان من هستند و هرگونه چیزى كه براى این مجموعه‌ها مایه اضطراب و ناراحتى و اشتباه در فهم باشد، براى من بسیار سخت و سنگین است. هركسى بوده، فرق نمى‌كند؛ چه در لباس نیروى انتظامى، چه در غیر آن. مسلماً با كسانى‌كه در نظام جمهورى اسلامى تخلّف مى‌كنند، باید برخورد شود؛ اما با كسى كه تخلّفى نكرده است؛ كسى‌كه در خانه خود در حال استراحت است، آن هم در محیط جوان دانشجویى، كار بسیار خطا و ناروایى است اگر برخورد شود.
این كه صد نفر یا دویست نفر از كوى دانشگاه خارج شدند و حرفهایى زدند و شعارهایى دادند، بهانه و مجوّزى نمى‌شود براى این‌كه كسانى، در هر لباس و با هر نامى، وارد آن محیط شوند و كارهاى ناروایى انجام دهند؛ بخصوص وقتى كه نام مقدّس نیروى انتظامى در میان مى‌آید، عملى كه موجب شود نیروى انتظامى بدنام گردد، قضیه را سخت‌تر مى‌كند. شما مى‌دانید كه امروز نیروى انتظامى در اطراف كشور، در جاده‌ها، در مرزها، در برخورد با اشرار، چه جانفشانیهایى مى‌كند و چه زحماتى مى‌كشد. چقدر از اینها براى حفظ امنیت ما، جان خود را از دست مى‌دهند. با این حال، به‌وسیله چند نفر عملى انجام شود كه چهره این خدمتگزاران در نظر بعضى تیره گردد؛ آیا این انصاف است؟!
یا آن طورى كه نقل كرده‌اند، بعضى با آوردن نام مقدّس «یا حسین» و «یا زهرا» وارد اتاق دانشجوى بسیجى یا دانشجوى جانباز شوند و او را از خواب بپرانند، یا آن‌طور حوادثى را به‌وجود آورند؛ آیا این درست است؟! اینها قلب را مى‌فشارد. این همه جوان مؤمن، عاشقان امام حسین، عاشقان فاطمه زهرا، در همه جاى كشور، در خدمت اسلام، در خدمت كشور، در طول دوران دفاع مقدّس، در هر خطرى كه این كشور را تهدید كند، سینه سپر مى‌كنند و وارد مى‌شوند؛ اما بعد كسانى با استفاده از این نامها حوادثى را به‌وجود آورند. براى من، حادثه خیلى تلخى بود. البته من تأكید كردم كه اطراف این حادثه تحقیق شود و بروند حادثه را درست بسنجند. قرار شد رئیس جمهور محترم و مسؤولان، هیأت تحقیقى را تعیین كنند؛ من هم ممكن است خودم كسى را در این هیأت بگذارم.
غریبه‌هایى را كه در لباس خودى هستند بشناسید/ سعی می كنند دانشجویان را مقابل نظام قرار دهند
من چند حرف دارم؛ یك حرف با دانشجویان، یك حرف با عموم ملت ایران، یك حرف، بخصوص با شما جوانان، یك حرف هم با دشمن. حرف من به دانشجویان این است كه مراقب دشمن باشید؛ دشمن را خوب بشناسید؛ مبادا از شناسایى دشمن غفلت كنید. غریبه‌هایى را كه در لباس خودى خودشان را در همه جا داخل مى‌كنند بشناسید؛ دستهاى پنهان را ببینید. هیچ كس به‌خاطر غفلت ستایش نمى‌شود. هیچ‌كس به‌خاطر چشمها را بر هم گذاشتن، مدح نمى‌شود. اگر بر آدم غافل ضربه‌اى وارد شد، اوّل كسى كه مسؤول و مذموم است، خود اوست؛ مراقب باشید. دانشجو، قشر فاخر و با ارزشى است. دشمن، دانشجو را هدف گرفته است. چند سال است سعى مى‌كنند بلكه بتوانند دانشجویان را در مقابل نظام قرار دهند؛ اما موفّق نشدند؛ بعد از این هم موفّق نخواهند شد. اگر یك عدّه نفوذى خواستند از فرصتى استفاده كنند و از آب گل‌آلودى ماهى بگیرند - وارد اجتماع دانشجویان شدند و شعارهایى درست كردند و حرفهایى زدند - خیال نكنند كه ما اشتباه خواهیم كرد؛ نه، ما اشتباه نخواهیم كرد. ما مخاطب و طرفِ خودمان را مى‌شناسیم. دانشجو، فرزند ماست؛ متعلّق به ماست؛ متعلّق به این كشور است. دشمن است كه مى‌خواهد با نام دانشجو یا با نام نفوذ در میان دانشجویان، فساد و تباهى كند؛ خود دانشجویان بایستى هوشیارانه متوجّه باشند.
در یك چنین موقعیّت و فصل حسّاسى مثل این فصل سال - فصل امتحانات دانشجویى، فصل كنكور؛ كه همه خانواده‌هایى كه جوانى دارند، این فصل كه مى‌شود، همه همّت خودشان را مى‌گذارند كه جوانشان حواسش جمع باشد و بتواند در امتحان یا در كنكور موفّق شود - آن كدام دستى است، آن كدام دشمن آینده این مملكت و دانشگاه این مملكت است كه این طور جوانان را به یك سمت انحرافى مى‌كشاند، سرگرمى درست مى‌كند و تشویق مى‌نماید به این كه سراغ درس و سراغ امتحان نروید؛ اجتماع كنید؟! اوّل كسى كه این جا باید هوشیارانه چشم خود را باز كند و تصمیم بگیرد، خودِ دانشجوست.
به ملت ایران هم عرض مى‌كنم: اى ملت بزرگ و شجاع كه بیست سال است دشمنى را كه انقلاب از این كشور بیرون راند، با قدرت پشت در نگه داشتید و نگذاشتید كه این دشمن از هیچ منفذى وارد شود؛ بهوش باشید. این معناى حرفهاى مكرّرى است كه من در این چند سال به ملت ایران و به مسؤولان عرض كرده‌ام كه دشمن درصدد نفوذ است. هر پنجره‌اى پیدا كند، وارد خواهد شد؛ هوشیاریتان را بیشتر كنید. دشمن، امنیت ملى ما را هدف گرفته است. امنیت ملى براى یك ملت، از همه چیز واجبتر است. اگر امنیت ملى نباشد هیچ دولتى نمى‌تواند كار كند؛ براى سازندگى، هیچ سنگى روى سنگ گذاشته نخواهد شد. وقتى كه هرج و مرج و ناامنى باشد، هیچ مشكلى از مشكلات مملكت حل نخواهد شد؛ نه اقتصاد مردم، نه فرهنگ مردم، نه مسائل اجتماعى مردم، نه مسائل سیاسى مردم. وقتى امنیت نبود، همه اینها از بین خواهد رفت. دشمن این را هدف گرفته است. این را ملت ایران در همه جاى كشور باید بفهمد؛ كه البته مى‌فهمد و مى‌داند. بحمداللَّه ملت هوشیار است.
كار غلط با هر عنوانی انجام شود اشتباه است/ اگر عكس مرا هم پاره كردند سكوت كنید
یك حرف هم به شما جوانان عرض مى‌كنم. جوانان عزیز! شما امیدهاى انقلاب و اسلامید. رفتار شما مى‌تواند این مملكت را در جهت شكوفایى، با سرعت به پیش ببرد. وقتى جوان مملكت هوشیارانه، با تدبیر، با حلم و با توجه به موقعیّتها، حرف بزند و تصمیم بگیرد و عمل كند، كشور گلستان خواهد شد. وقتى هیجانات كور، پا وسط بگذارند، دشمن فوراً استفاده خواهد كرد. بارها گفته‌ام، باز هم تكرار مى‌كنم؛ من معتقدم كه جوان مملكت بایستى در همه میدانها حضور و آمادگى داشته باشد؛ منتها با انضباط. این‌گونه حركاتى كه ملاحظه شد كسانى به دانشگاه حمله كنند، ناشى از بى‌انضباطى است؛ با هر نامى انجام گیرد، غلط و محكوم است. اگر با نام دفاع از دین هم انجام گیرد، غلط است؛ اگر با نام دفاع از ولایت هم انجام گیرد، غلط است. مگر من بارها نگفته‌ام در اجتماعات كسانى كه مخالفند، هیچ كس نباید رفتار خشونت‌آمیز داشته باشد؛ چون این، دشمن را خوشحال مى‌كند. بارها ما این حرف را گفتیم، چرا گوش نكردند؟! چرا گوش نمى‌كنند؟! حتّى اگر یك حرفى كه خون شما را به جوش مى‌آورد به زبان آورند - مثلاً فرض كنید اهانت به رهبرى كردند - باز هم باید صبر و سكوت كنید. اگر عكس مرا هم آتش زدند و یا پاره كردند، باید سكوت كنید. نیرویتان را براى آن روزى كه كشور به آن نیازمند است، براى آن روزى كه نیروى جوان و مؤمن و حزب‌الّلهى باید در مقابله با دشمن بایستد، حفظ كنید، والاّ حالا فرض كنیم یك جوان، یا یك دانشجوى فریب‌خورده‌اى هم حرفى زد و كارى كرد؛ چه اشكالى دارد؟ من از او صرف‌نظر مى‌كنم.
خواب برگشتن امریكا به این مملكت، یك خواب غیر قابل تعبیر است
و اما یك مطلب به دشمن مى‌گویم؛ هر كه هست و هرجا هست. دشمنان اصلى ما در سازمانهاى جاسوسى، طرّاحان این قضایا هستند. این پولى كه مجلس امریكا تصویب كرد كه باید براى مبارزه با نظام ایران صرف شود، این پول و چندین برابر این پولها كجا مصرف شد؟! معلوم است؛ براى همین‌طور طرّاحیهایى مصرف مى‌شود؛ شكّى نیست. این دشمنان بدانند كه خواب برگشتن امریكا به این مملكت، یك خواب پریشان و غیرقابل تعبیر است. این عناصر داخلىِ حقیر، این عناصر سیاسىِ مطرود و منفور، كه ملت اینها را مثل دندان فاسدى بیرون آورد و به یك طرف پرتاب كرد، هجده، نوزده سال است كه كمین گرفته‌اند تا از ملت و از امام و از نام امام و از راه امام انتقام بكشند. اینها هم بدانند كه اشتباه كردند؛ در همین قضیه هم اشتباه كردند، خودشان را لو دادند و چهره خودشان را مشخص كردند. درست است كه به دستگاه اطّلاعاتى ما آن ضربه ناجوانمردانه را وارد كردند؛ به دستگاه انتظامى ما هم در این‌جا این ضربه را وارد كردند، اما عناصر خدمتگزار و سربازان مخلص و بدون نام و نشان جمهورى اسلامى، اطّلاعات را كسب مى‌كنند و مى‌فهمند كه چه كسى در كجاست و چه‌كار مى‌كند. نمى‌توانند این ملت را با این روشها از صحنه مبارزه در راه استقلالشان، در راه اسلام عزیزشان و در راه مبارزه با دشمنانشان عقب برانند.
جناح های سیاسی برای اختلافات خود حد و مرز قائل شوند
یك نكته هم به این خطّ و خطوط سیاسى عرض كنیم. آقایانى كه سردمداران خطوط سیاسى و گرایشهاى سیاسى هستید، حالا برسید به این حرفى كه ما مى‌گوییم شما خودیها وقتى سر قضایاى بیهوده این‌طور با هم درگیر مى‌شوید، دشمن سوء استفاده مى‌كند؛ بفرمایید، این یك نمونه؛ دیدید دشمن چطور استفاده كرد؟! دیدید دشمن چگونه نیش خود را زد؟! این مسائل را كنار بگذارید. البته ما اصرار نداریم كه همه یك طور فكر كنند؛ اما براى كار سیاسى و درگیرى سیاسى، حدّى قائل شوید و خطّ قرمزى بگذارید. بى‌حساب و كتاب با هم مبارزه نكنید كه آن‌قدر مشغول شوید كه به دشمن اجازه دهید این‌طور بیاید و داخلِ این میدانها بشود. سرِ این قضیه قانون مطبوعات و سرِ قضایاى گوناگون دیگر، چه جنجال و چه دعوایى به راه افتاد! همه‌اش مسائل خطّ و خطوط! براى چه؟ براى این كه قانونى در مجلس تصویب مى‌شود! من به یك جریان سیاسى خاص اشاره نمى‌كنم؛ خطاب من به همه است. براى من، آن خطّ و این خط و هر خطّ سیاسى و سلیقه سیاسى دیگر، تفاوت نمى‌كند. براى من، مناط و ملاك، راه خدا و راه امام و راه اسلام و حفظ كشور و رعایت مصالح مردم و حفظ آینده كشور مطرح است. براى من فرقى نمى‌كند كه فلان كس متعلق به خطّ «الف» است، فلان كس متعلّق به خط «ب» است. من به همه عرض مى‌كنم؛ شما هم هشیار باشید.
ای سید و مولای ما ...
آخرین جمله را هم به امام و مقتداى خودمان ولىّ‌عصر ارواحنافداه عرض كنیم: اى سیّد و مولاى ما! پیش خداى متعال گواهى بده كه ما در راه خدا تا آخرین نفس ایستاده‌ایم. بزرگترین آرزو و افتخار بنده این است كه در این راهِ پُرافتخار و پُرفیض و پُربهجت، جان خودم را تقدیم كنم. ان‌شاءاللَّه خداوند متعال شما را موفّق و مؤیّد بدارد.
گفتنی است یك روز بعد و در 22 تیر 78 رهبر معظم انقلاب در پیامی كوتاه خطاب به ملت ایران، خواستار مقابله محكم مسئولان و توده های مردم با عناصر ضدانقلاب و گروهك های وابسته شدند. متن كامل این پیام تاریخی به شرح ذیل است:
بسم‏ الله الرّحمن‏ الرّحیم‏
ملت رشید و غیور ایران، مردم عزیز تهران‏
دو روز است كه جمعى از اشرار با كمك و همراهىِ برخى از گروهكهاى سیاسىِ ورشكسته و با تشویق و پشتیبانى دشمنان خارجى در سطح تهران، به فساد و تخریب اموال، و ارعاب و عربده‏جویى پرداخته و موجب سلب امنیت و آسایش مردم شده‏اند. دشمنان زبون و حقیر اسلام و انقلاب گمان كرده‏اند، انقلاب و مردم مؤمن و انقلابى به آنان اجازه خواهند داد كه با فتنه‏انگیزى خود، راه سلطه‏ى امریكاى جنایتكار را بر میهن عزیز ما هموار كنند. گروهكهاى وابسته و معاند، طبق تحلیل اربابان و معلمان خود، گمان كرده‏اند مردم ایران از اسلام و انقلاب، دست برداشته‏اند، و به خیال باطل خود مى‏خواهند از انقلاب اسلامى انتقام بگیرند؛ ولى غافل از این‏كه ملت مؤمن و شجاع و هوشیار به آنان و اربابان و پشتیبانان آنان اجازه‏ى ادامه‏ى شرارت را نخواهند داد و نظامِ مقتدر اسلامى، آنان را به شدت منكوب خواهد كرد.
به مسؤولان در دولت و بخصوص مسؤولان امنیت عمومى تأكید شده است كه با درایت و قدرت، عناصر مفسد و محارب را بر جاى خود بنشانند و بى‏شك كسانى كه چشم به فتنه‏انگیزیهاى این روسیاهان دوخته‏اند، مأیوس خواهند شد. ملت بزرگ ایران مخصوصاً جوانان عزیز باید در كمال هوشیارى مراقب حركات دشمن باشند و به طور كامل با مأموران، همكارى كنند و عرصه را بر عناصر مزدور و خودفروخته‏ى دشمن، تنگ نمایند. و به خصوص فرزندان بسیجى‏ام باید آمادگى‏هاى لازم را در خود حفظ كنند و با حضور خود در هر صحنه‏یى كه حضور آنان در آن لازم است، دشمنان زبون را مرغوب و منكوب سازند.
تأیید اسلام و مسلمین را از خداوند متعال مسألت می‏كنم.
سیّد على خامنه ‏اى -
22/04/1378
گفتنی است به فاصله دو هفته بعد از این پیام، جمعی از دانشجویان آسیب دیده كوی دانشگاه تهران با حضور در بیت رهبر انقلاب با ایشان دیدار صمیمانه ای داشتند كه نظر به تفصیل و اهمیت زیاد آن جلسه، متن كامل بیانات رهبر انقلاب آن را می توانید از اینجا بخوانید


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 25 شهریور 1396 01:54 ب.ظ
An interesting discussion is definitely worth comment.
I do believe that you should write more on this topic, it
may not be a taboo subject but generally people do
not discuss such subjects. To the next! Cheers!!
چهارشنبه 11 مرداد 1396 01:43 ق.ظ
Heya! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing
months of hard work due to no data backup. Do you have any methods to
stop hackers?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی